Aktuální informace lezcům - archív
Přidáno dalších 1040 cest do sektorů Oybin, Jonsdorf a Weißbachtal
Nově zapsané cesty pokrývají zbytek sektoru Oybin, celý Jonsdorf a celý menší Weißbachtal. Nyní budeme popisy skal a cest cizelovat a cíleně doplňovat tak, abychom, ještě před zahájením letošní pískařké sezóny, mohli celou tuto oblast vystavit pro stažení do mobilní aplikace SO.Obr.: Silueta věží v podsektoru Nonenfelsen v Jonsdorfu.

Zapsáním skal a cest Oybina a okolí do SO se snažíme českým lezcům otevřít nové obzory, které jim dosud mohly být neznámé ... i když v místních  vrcholovkách už je českých zápisů docela dost.

Jako podpůrný důvod pro zapsání zdejších skal do SO je skutečnost, že hrad a klášter Oybin byl, s celým okolím, ve středověku součástí zemí koruny České a za vlády římského císaře a českého krále Karla IV dosáhl svého největšího rozmachu ... a tak nám to není zase až tak úplně cizí.

Nejsou zapsány cesty na všechny věže, ale jen na ty významné (konkrétně na Oybině 92 skal s 1539 cestami, v Jonsdorfu 23 skal s 345 cestami a v menším Weißbachtalu 15 skal se 160 cestami). V této oblasti asi už nemá cenu zapisovat na SO i všechny ty další kvaky, to zásadní už zapsané je a v terénu se s tím dá pracovat bez nějakých zásadních bílých míst.
zapsal: Zdeněk Strnad, 12.2.2018

Komentáře, reakce:
To je super, omezovat SO jen na Česko by byla škoda, když máme hned "za čárou" skály, na které je to často blíž, než na ty domácí.

Nevím, zda to je způsobeno dlouhými německými složeninami, nebo něčím jiným - ale text mi přetéká za pravý okraj displeje a nic se s tím nedá udělat. Nemůžu to zmenšit, aby se to vešlo, ani posunout, abych se podíval,co je "za rohem".
viz https://www.zonerama.com/Link/Photo/132839450/3904556

Tomáš Hruš, 12.2.2018.

čau, to pod minulý článkem bylo ode mne takové drobné přátelské (doufám bylo tak pochopeno) rýpnutí, vztahující se k diskusím o padesát let starých cestách na české straně, které jsou uvedeny v průvodci v němčině.

Lukas B., 12.2.2018.

Tomáši, někde v obecném nastavení si na svém telefonu nastav standardní velikost písma, nejspíše ji máš nastavenou na "zvětšit písmo" ... přesný popis ti nedám, každý telefon to má trochu/úplně jinak.

zdenek strnad, 12.2.2018.

Ahoj, díky. Trochu to pomohlo, ale ne dost. Přenastavil jsem tedy písmo z "Normální" na "Malé" (na mém mobilu jsou na to symboly jako na tričkách - XL, L, M S, XS. Původně jsem měl L, pak jsem dal M a nakonec S) a je to zas o něco lepší, ale stále občas nějaké osamělé písmenko přetéká. Mohl bych to nastavení sice ještě posunout na XS, ale už to malé písmo je dost malé, abych na to (zvlášť venku) blbě viděl. /// Každopádně když listuji skalami kolem té skály z odkazu, tak se to stává jen u téhle jedné, která má cesty s dlouhým slovem bez mezery - (FIECHTLHAKENVARIANTE), které taky trochu přetéká z obrazovky. Tak mi připadá, že to rozhazuje tahle typická německá nekonečná složenina...

Tomáš Hruš, 13.2.2018.

Tomáši, koukám, že máš Xiaomi Redmi 4X na Androidu 6.0.1 s plochou 1280x720bodů, to je slušný standard a neměl by s tím být problém. U jiných uživatelů zatím vždycky pomohlo nastavit normální písmo, ale když ani to nepomůže, pak stále ještě zbývá možnost otočit telefon na ležato a to by (ne)zalamování dlouhých německých názvů mělo vyřešit.

zdenek strnad, 13.2.2018.

Ahoj, že mám Xiaomi Redmi 4X bych věděl, o tom zbytku už nevím nic :) ///
Ta aplikace je bezva a její cena je především v datech, to je jasné - a jsem fakt rád, že to celé existuje. ///
Moc těmhle věcem, nerozumím.... Otočení na šířku to nevyřešilo - viz odkaz...
https://www.zonerama.com/Link/Photo/133208930/3904556 Ale, jak teď vidím, pokud jsem otočil na šířku _před_ vstupem do výpisu cest, tak už to bylo OK... No, popravdě jsem rád, že nejsem programátor a nemusím takové věci řešit :)

Tomáš Hruš, 16.2.2018.

Tomáši,
oprava této chyby bude v updatu aplikace příští týden.

mstrnad, 16.2.2018.

Nový komentář nebo reakce:
Autor:  Zapiš kolik je 6*5 


Kodex diskutujících

Cílem diskusí je poskytnout prostor, kde si návštěvníci mohou vyměňovat své názory či postřehy k danému článku.

Aby se však tento prostor nestal něčím, co nechceme, musí v něm platit určitá pravidla. Tím, že člověk vstupuje do diskuse, vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat. V opačném případě si administrátoři Skalních oblastí ČR vyhrazují právo bez předchozího upozornění nevhodné příspěvky z diskusí odstraňovat.

Kodex diskutujících staví na třech základních principech: dodržování zákonů, zákaz zneužívání tohoto prostoru ke spamování či komerčním aktivitám a slušnost.

Prosíme vás, abyste k ostatním přistupovali s úctou, neútočili na ně, nezneužívali diskusí k výhrůžkám, obtěžování, nevnucovali své názory ostatním.

Příspěvky podněcující k násilí a nenávist ke konkrétním lidem, skupinám obyvatelstva, zejména pak k etnickým či náboženským skupinám, jakož i příspěvky obsahující obscenity a vulgarismy jsou zakázány.

Texty hrubě urážlivé, agresívní, nadávky a zjevné provokace budou bezodkladně smazány.

Zakázané je psaní příspěvků pod cizím jménem či falešnou identitou.

Není dovoleno zaplavovat diskuse neustále stejným textem či textem s tím samým věcným obsahem. To platí i pro opakované odkazy na stejnou webovou stránku a pro grafické ztvárnění, jehož cílem je přitáhnout zvláštní pozornost (např. psaní textů velkými písmeny).

V případě citací je třeba uvádět autora či odkaz na zdroj.

Materiály zveřejněné na Skalních oblastech ČR jsou chráněny autorským zákonem a jejich další šíření je možné jen se souhlasem vydavatele. Pokud je chcete použít, kontaktujte nás, prosím, na našich internetových stránkách.

Skalní oblasti ČR nepřebírají odpovědnost za obsah jednotlivých příspěvků. Pokud máte podezření, že někteří diskutující porušují zákony či tento kodex, upozornětě nás na to.
Aktuální informace lezcům |  Aktuálně platná omezení lezení |  Databáze sektorů, skal a cest na území ČR |  Dokumenty ochrany přírody |  Galerie horolezců |  Horolezecká bibliografie |  Metodické video k údržbě skal |  Orgány ochrany přírody |  Pravidla lezení pro nepískovcové skály v ČR |  Pravidla lezení pro pískovcové skály v ČR |  Přehled údržby skal |  Sektory se zákazy lezení |  Sezónní omezení lezení |  Správci skal |  Srážky v sektorech za posledních 24 hodin |  Teritoriální působnost vrcholových komisí |  Zákazy MG na skalách ČR |  Zápisy z jednání vrcholových komisí |  Mobilní aplikace Skalní oblasti ČR© Copyright 2004–2018 NETSYSTEM Int., a. s.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu NETSYSTEM Int., a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru skalnioblasti.cz je NETSYSTEM Int, a. s., se sídlem Holého 936/10, 460 01 Liberec 1.

Informace o reklamních plochách na serveru Skalní oblasti ČR