Sektory, skály, cesty
Sektory, skály, cesty
Vyhledávání cest
Rejstřík skal
Rejstřík cest
Fotogalerie
Geologie
Klasifikační stupnice
******
ČR  Česká republika
region  Jižní Morava
oblast  Křižanovská vrchovina
sektor  Skály u Třebíče
skála:
WILSONOVA SKÁLA - M
poznámka: Wilsonova stěna dnes dosahuje výšky 40 metrů a patří k nejvyšším a nejoblíbenějším v oblasti. Je osazena z části novými borháky a z části dosti starým jištěním. Nejčastěji užívanou technikou je zde Top roping, jehož příznivci se zde dokonale vyžijí. Jištění se zřizuje přes zábradlí, ale jeho stav je rok od roku horší. Čím více jistících bodů, tím lépe. Pro odpůrce top ropingu je nástup na trasy možný z plošinky těsně nad vodou, kam se dostanete pouze slaněním. Mimo přední část stěny se lezou i obě boční, ale tam je jištění velmi staré a je ho málo. Dříve Wilsonova stěna sloužila jako cvičná lezecká stěna, ale po několika kontrolách jistících bodů se přestala pro tyto účely využívat.

Obr.1: Wilsonova skála


Obr.2: Wilsonova skála

cesty:
BERKELEYSKÉ TANGO, 6+ (UIAA), 6. 7. 2003, Pavel Hartmann, Radek Prudič, Martin Hartmann. Nástup v pravo od cesty "Hrana"plotnou a koutkem pod převis, šikmo v pravo (skoba) převisem s oblými chyty a stěnou (kruh) a trhlinou pod velký převis (nýt) šikmo v pravo přes něj (nýt) stěnou a převískem na vrchol. projekt
POKRAČOVÁNÍ PŘÍSTĚ, V RP (Welzenbach), 28. 7. 2012, David Pavlík, Libor Streit. Nástup z police v 1/2 stěny - ŠT . Vlevo k piliři ,nahoru do plotny / b./ plotnou pod výraz.převis / b./dále , na poličku pod převisem / b./ přes převis přímo do přev.stěnky / b./ a přímo do lávek nad stěnkou / b./ Lehce po hraně na vrchol. projekt
KDO JE KDO, V RP (Welzenbach), 4. 8. 2012, David Pavlík. Nástup 3 metry vlevo od C .Pravá hrana - štand.borhák nad vodou . Stěnou k hl.plotně / b. / přes něj nahoru , po pár metrech vpravo na hranu , doprava pod výraz.černou stěnu-vpravo od výrazné spáry - / b. / přev.stěnou nahoru a mírně vlevo k hraně plotny / b. / do plotny a nahoru - na štand.polici v polov.stěny.
Poznámka:Jištění - 4 ks borhák Raveltic / kouřový / - dotace ČHS .
projekt
PŘIPRAV SE, HRAJEM., IV RP (Welzenbach), 28. 8. 2012, David Pavlík, Eva Špičáková. Libovolnou cestou pod levý roh hlavního převisu, do kolmé stěnky pod převisem (bh). Do převisu (bh). Pravou stranou na špičku převisu a do ploten nad police (velký balvan), lehce na vrchol.
Poznámka:Cesta vede cca ve spádnici jeřabiny rostoucí v levé části převisů . 2 ks borháku Raveltic / kouř. / - dotace ČHS .
projekt
PROHIBICE, VI RP (Welzenbach), 18. 9. 2012, David Pavlík. Nástup vpravo od C.Pravá hrana a C.Ber.Tango / pod výrazným převisem - starý kroužek nad vodou - černá plotna /. Plotnou vzhůru / B / . na levou hranu velkého převisu / sk /. traverz doprava do převisu / B / . dále doprava na hranu a vzhůru , na hraně / B / . Po hraně vzhůru do ploten / společně s C.Ber.Tango ke kruhu a na vrchol.
Poznámka:3 ks Kouř.borh.Raveltik - dotac.ČHS . 1 sk.
projekt
ČARYFUKOVA ZKRATKA, IV RP (Welzenbach), 1. 6. 2013, David Pavlík , Radek Winter. Od 1.kruhu c.,,Levá hrana ,, přímo vzhůru do převisu /borhák /přes něj do plotny a při hraně ke 2.kruhu c.,,Levá hrana,,.
Poznámka:Cesta věnována památce našeho kamárada - Mirka Svobody.
VOLEBNÍ KOCOVINA, IV (Welzenbach), 21. 10. 2017, David Pavlík. Nástup vpravo , kolmou až mírně převisl.stěnou přes 2 kruhy na vrchol .
Poznámka:Boční masiv - výška stěny cca.17 m. / cestou na hlavní vrchol , v sedilku doprava /
???,
ČEKÁNÍ NA ZÁZRAK, IV (Welzenbach), 21. 10. 2017, David Pavlík , Karel Čáslavský. Nástup v levé části údolní stěny . - přes 3 kruhy na vrchol - slaňak.
Poznámka:Boční masiv
Zapsat prvovýstup nebo chybějící cestu:
kolik je 1*0

Poznámka: Při uvažovaném prvovýstupu na skálu, která na SO není zapsána, je dobré ještě před lezením vše zkonzultovat s místním správcem skal.
Fixní
jištění:
Jisticí prostředek počet dotace
Borh.ČHS-8cm,Rav.zabarvený 1 ANO
Údržba:
Stav:
Poznámky ke skále

Aktuální informace lezcům |  Aktuálně platná omezení lezení |  Databáze sektorů, skal a cest na území ČR |  Dokumenty ochrany přírody |  Galerie horolezců |  Horolezecká bibliografie |  Metodické video k údržbě skal |  Orgány ochrany přírody |  Pravidla lezení pro nepískovcové skály v ČR |  Pravidla lezení pro pískovcové skály v ČR |  Přehled údržby skal |  Sektory se zákazy lezení |  Sezónní omezení lezení |  Správci skal |  Srážky v sektorech za posledních 24 hodin |  Teritoriální působnost vrcholových komisí |  Zákazy MG na skalách ČR |  Zápisy z jednání vrcholových komisí |  Mobilní aplikace Skalní oblasti ČR© Copyright 2004–2018 NETSYSTEM Int., a. s.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu NETSYSTEM Int., a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru skalnioblasti.cz je NETSYSTEM Int, a. s., se sídlem Holého 936/10, 460 01 Liberec 1.

Informace o reklamních plochách na serveru Skalní oblasti ČR