Sektory, skály, cesty
Sektory, skály, cesty
Vyhledávání cest
Rejstřík skal
Rejstřík cest
Fotogalerie
Geologie
Klasifikační stupnice
******
ČR  Česká republika
region  Lužické hory
oblast  Žitava
sektor  Oybin
skála:
JUBILÄUMSTURM

Obr.1: JUBILÄUMSTURM (Oybin), foto: z aplikace Green6plus


Obr.2: Jubiläumsturm (Oybin), foto: z aplikace Green6plus


Obr.3: Jubiläumsturm (Oybin), foto: z aplikace Green6plus

cesty:
ALTER WEG, VI (Písk.Sasko), Od západu do průrvy mezi Ameise a naší věží. Z její nezadnější části (pískovaté hodiny) po úzké polici přes (dodatečný) kruh zpět až nad nástup. Překrok na věž a po západní hraně rajbasem přes 2 kruhy na vrchol.
VERBINDUNGSWEG, VIIIb (Písk.Sasko), Vpravo v severní stěně u sokolíkového žebra na malou polici (kruh). Nalevo přes převis k 3. kruhu "Nordwand". Stejně touto cestou mělkým žlabem vzhůru a dále ke kruhu. Držet se vpravo ve stěně ke 3. kruhu "Alter Weg". Jí dále na vrchol.
GRÜNER HALBMOND, VIIIb (Písk.Sasko), Uprostřed severní stěny z bloku po půlměsíčkovém žebru k hodinám (kruh). Přes břicho a rajbasem přes 2. kruh ke žlabu. Vpravo stěnou přes 3 kruhy na vrchol.
NORDWAND, VIIIa (Písk.Sasko), Uprostřed severní stěny spárou přes přidaný kruh ke 2.kruhu. Traverz doprava ke 3. kruhu. Mělkým žlabem vzhůru, doleva ke žlabu a jím, v poslední části stejně jako "Lutherweg" na vrchol.
WINDSCHATTEN, IXb (Písk.Sasko), Stejně jako "Nordwand" ke 2.kruhu. Spárou až na její konec a stěnou ke 3. kruhu. Stěnou, křížíc traverz "Lutherweg", přes 4. kruh ke 3. kruhu "Ostkante". Stejně Touto cestou na vrchol.
VARIANTE ZU WINDSCHATTEN (DIREKTER WINDSCHATTEN), IXb (Písk.Sasko), Od 4. kruhu "Závětří" přímo na vrchol.
LUTHERWEG, VI (Písk.Sasko), Od severovýchodu komínem mezi "Sloní hlavou" a naší skálou přes dodatečnou skobu rozporem vzůru až do místa, kde je možné překročit na věž. Po východní hraně ke 2.kruhu, traverz doprava do severní stěny a žlabem na vrchol.
OSTKANTE, VIIa (Písk.Sasko), Stejně jako "Lutherweg" ke 2.kruhu. Po východní hraně dále k převisu (3. kruh). Vpravo odtud stěnou na vrchol.
VARIANTE ZUR OSTKANTE (VARIANTE), VIIa (Písk.Sasko), Od (dodatečné) skoby "Lutherweg" překročit na východní hranu, potom mírně vpravo od hrany ke 2.kruhu "Lutherweg". Stejně jako "Ostkante" na vrchol.
VARIANTE ZUR OSTKANTE (SPRUNGVARIANTE), VI (Písk.Sasko), Od severu do průrvy "Heideweges" na "Elefantenkopf", dlouhý traverz až na západní hranu "Elefantenkopf" (přidaný kruh), skok ke kruhu "Lutherweg" a stejně jako "Východní hranou" na vrchol.
SÜDOSTWEG, VIIIb (Písk.Sasko), Komínem "Lutherweg" prolézt dovnitř na jižní stranu. Spárou a stěnou k průrvě mezi Ameise a naší skálou. Sestoupit Traverz doprava přes kruh ke krátkému sokolíkovému žebru: Mělkým žlábkem a rajbasem ke 3. kruhu "Ostkantey". Nalevo po hraně na vrchol.
SCHULEINTRITT, VIIIc (Písk.Sasko), Stejně jako "Südwand" k průrvě mezi Ameise a naší skálou. Asi 3 m napravo od "Südwand" stěnou přes 3 kruhy na vrchol.
SÜDPROMENADE, VIIIb (Písk.Sasko), Stejně jako "Südwand" ke kruhu. Sestoupit mírně doprava a žlabem na polici. Doprava ke kruhu. S vydatným stavěním na vrchol.
SÜDWAND, VIIIb (Písk.Sasko), Stejně jako "Alter Weg" do průrvy mezi Ameise a naší skálou. Odtud do průrvy, koutem ke kruhu. Traverz doleva a stěnou se držet nalevo ke 3. kruhu "Alter Weg”. Nalevo odtud mělkým žlábkem na vrchol.
OPTIMIERTE SÜDWAND, VIIIc (Písk.Sasko), Stejně jako "Alter Weg" k přidanému kruhu. Širokým rozporem ke 2.kruhu, stěnou přes 3. kruh ke 3. krhu "Alter Weg". Stejně jako "Jižní stěnou" na vrchol.
Zapsat prvovýstup nebo chybějící cestu:
kolik je 2*1

Poznámka: Při uvažovaném prvovýstupu na skálu, která na SO není zapsána, je dobré ještě před lezením vše zkonzultovat s místním správcem skal.
Údržba:
Stav:
   Výpis cest z databáze Jörga Brutschera

Poznámky ke skále

Aktuální informace lezcům |  Aktuálně platná omezení lezení |  Databáze sektorů, skal a cest na území ČR |  Dokumenty ochrany přírody |  Galerie horolezců |  Horolezecká bibliografie |  Metodické video k údržbě skal |  Orgány ochrany přírody |  Pravidla lezení pro nepískovcové skály v ČR |  Pravidla lezení pro pískovcové skály v ČR |  Přehled údržby skal |  Sektory se zákazy lezení |  Sezónní omezení lezení |  Správci skal |  Srážky v sektorech za posledních 24 hodin |  Teritoriální působnost vrcholových komisí |  Zákazy MG na skalách ČR |  Zápisy z jednání vrcholových komisí |  Mobilní aplikace Skalní oblasti ČR© Copyright 2004–2018 NETSYSTEM Int., a. s.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu NETSYSTEM Int., a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru skalnioblasti.cz je NETSYSTEM Int, a. s., se sídlem Holého 936/10, 460 01 Liberec 1.

Informace o reklamních plochách na serveru Skalní oblasti ČR