Sektory, skály, cesty
Sektory, skály, cesty
Vyhledávání cest
Rejstřík skal
Rejstřík cest
Fotogalerie
Geologie
Klasifikační stupnice
******
ČR  Česká republika
region  Lužické hory
oblast  Žitava
sektor  Oybin
skála:
WALDTORWÄCHTER

Obr.1: Waldtorwächter, Willi-Hauptmann-Gedächtnisweg, f.P.Ščevlík


Obr.2: Waldtorwächter (Oybin), foto: z aplikace Green6plus


Obr.3: Waldtorwächter (Oybin), foto: z aplikace Green6plus


Obr.4: Waldtorwächter (Oybin), foto: z aplikace Green6plus


Obr.5: Waldtorwächter (Oybin), foto: z aplikace Green6plus


Obr.6: Waldtorwächter (Oybin), foto: z aplikace Green6plus


Obr.7: Waldtorwächter (Oybin), foto: z aplikace Green6plus


Obr.8: Waldtorwächter (Oybin), foto: z aplikace Green6plus


Obr.9: Waldtorwächter (Oybin), foto: z aplikace Green6plus

cesty:
SCHINDER, V (Písk.Sasko), V levé části jižní strany krátkou spárou na polici. Doprava ke komínu. Jím vystoupit nahoře k odtržené plotně (přidaný borhák). Sestoupit mírně doprava a úzkým komínem na vrchol.
VARIANTE ZUM SCHINDER (MIT EINEM LÄCHELN), VIIc (Písk.Sasko), Úplně vlevo na straně k cestě nastoupat stěnou přes kruh ke 2.kruhu. Stavěním přes 3. kruh na plotnu (přidaný borhák).
VARIANTE ZUM SCHINDER (ROGERS RINNE), VIIc (Písk.Sasko), Úplně vlevo na západní straně k 1.kruhu cesty "Mit einem Lächeln". Nalevo za hranu ke 2.kruhu. Žlabem přes přidaný kruh na plotnu (přidaný borhák). Ke 2.kruhu je možné se dostat i zleva.
VARIANTE ZUM SCHINDER (VARIANTE), VIIa (Písk.Sasko), Z police stěnou (přidaný kruh) a mělkým žlabem ke komínu. Po polici doprava na balkon u odtržené plotny (přidaný borhák).
VARIANTE ZUM SCHINDER (SÜDKOMBINATION), VIIc (Písk.Sasko), Z police stěnou (přidaný kruh) a mělkým žlabem ke komínu. Jím dále na předvrchol. Odtud doprava do mělkého žlabu a traverz přes kruh ke žlabu. Jím a rajbasem na vrchol.
SÜDWEG, VIIc (Písk.Sasko), Stejně jako cestou Schinder na polici. Spárou (přidaný kruh) dále ke kruhu. (Se stavěním) mělkým žlabem přes přidaný kruh na polici. Doprava a komínem na předvrchol. Stejně jako "Westweg" na vrchol.
DRESDNER WEG, VIIc (Písk.Sasko), Při západním koutu na polici ubíhající doprava vzhůru. Stejně jako "Südweg" asi 3 m vzhůru a doleva k hodinám. Stěnou nastoupat doleva, žlabem (kruh) a rajbasem k velkým hodinám. Traverz doprava a komínem na předvrchol. Stejně jako "Westweg" na vrchol.
VARIANTE ZUM DRESDNER WEG (VARIANTE), VIIc (Písk.Sasko), Od doprava vzhůru ubíhající police (kruh) stěnou přímo ke kruhu.
WESTWEG, VIIb (Písk.Sasko), Na severozápadní straně spárou až na její konec (hodiny). Stavěním na předvrchol. Stejně jako "Westweg" – (s vydatným stavěním) – v západní stěně ke kruhu. Nalevo po hraně na vrchol.
VARIANTE ZUM WESTWEG (TATZELWÜRMER VARIANTE), VIIc (Písk.Sasko), Od doprava vzhůru ukloněné police "Dresdner Weg" (stavěním) ke kruhu. Přes převis ke velkým hodinám a nalevo do spáry.
CLIMBINGPFEILER, VIIIb (Písk.Sasko), Nalevo od "Westweg" stěnou přes 3 kruhy na polici (4. kruh). Stavěním na předvrchol. Stejně jako "Westweg" na vrchol.
WESTWAND, VIIb (Písk.Sasko), Od severu komínem na předvrchol. (S vydatným stavěním) v západní stěně ke kruhu. Nalevo po hraně na vrchol.
VARIANTE ZUR WESTWAND (VARIANTE), VIIc (Písk.Sasko), Z předvrcholu vpravo mělkým žlábkem a traverz přes kruh k mělkému žlabu. Jím a rajbasem na vrchol.
VARIANTE ZUM WESTWEG (TGA-AUSSTIEG), VIIIa (Písk.Sasko), Z předvrcholu vpravo od "Westweg" stěnou přes kruh na vrchol.
NORDWAND, VIIIb (Písk.Sasko), Komínem "Západní stěny" až k 1. převisu. Nad ním traverz doleva a spárou na velkou polici (kruh).(Stavěním) rajbasem přes přidaný kruh na vrchol.
VARIANTE ZUR NORDWAND (NORDWANDVARIATION), VIIIa (Písk.Sasko), Nalevo od komína "Westweg" po hraně k převisu (kruh). Nalevo k výběhu žlábku a nastoupat doleva ke kruhu. Stěnou na velkou polici (kruh).
SCHWARZE ROSE, VIIIc (Písk.Sasko), Nalevo od komína "Westweg" po hraně k převisu (kruh), přímo přes 2. kruh na polici (3. kruh). Stavěním po hraně přes 4. kruh na vrchol.
SCHIEFER TOD, VIIIb (Písk.Sasko), Od východu k dutině a východně rozporem vzhůru k hodinám. Nalevo ubíhající spárou přes přidaný kruh na polici. (Stavěním) ke 2.kruhu. Nalevo rajbasem přes 3. kruh (se stavěním) na vrchol.
WILLI-HAUPTMANN-GEDÄCHTNISWEG, VIIIc (Písk.Sasko), Z dutiny na severovýchodní straně traverz doleva a po žebrech k hodinám. Traverz doleva ke kruhu. Zpočátku mírným sestupem dále traverzovat a levou spárou ke 2.kruhu. Spárou ke 3. kruhu. Žlabem na balkon. Traverz doleva přes 4. kruh, nakonec na rozpot do komína "Tyrana". Stejně Touto cestou na vrchol.
VARIANTE ZUM W-H-GEDÄCHTNISWEG (DIREKTER EINSTIEG), VIIIc (Písk.Sasko), Ze strany k cestě šikmou stěnou k velkému převisu (kruh). S vydatným stavěním přes převis do spáry.
ELEKTRONISCHES MÄRCHEN, IXb (Písk.Sasko), Uprostřed jižní stěny stěnou na polici cesty Schinder. Stejně Touto cestou komínem na 2. polici. Trhlinami přes kruh ke 2.kruhu. Žlabem přes 3. kruh v poslední části stejně jako "Variante zum Westweg" na vrchol.
Zapsat prvovýstup nebo chybějící cestu:
kolik je 2*1

Poznámka: Při uvažovaném prvovýstupu na skálu, která na SO není zapsána, je dobré ještě před lezením vše zkonzultovat s místním správcem skal.
Údržba:
Stav:
   Výpis cest z databáze Jörga Brutschera

Poznámky ke skále
Fotky skal jinde


Aktuální informace lezcům |  Aktuálně platná omezení lezení |  Databáze sektorů, skal a cest na území ČR |  Dokumenty ochrany přírody |  Galerie horolezců |  Horolezecká bibliografie |  Metodické video k údržbě skal |  Orgány ochrany přírody |  Pravidla lezení pro nepískovcové skály v ČR |  Pravidla lezení pro pískovcové skály v ČR |  Přehled údržby skal |  Sektory se zákazy lezení |  Sezónní omezení lezení |  Správci skal |  Srážky v sektorech za posledních 24 hodin |  Teritoriální působnost vrcholových komisí |  Zákazy MG na skalách ČR |  Zápisy z jednání vrcholových komisí |  Mobilní aplikace Skalní oblasti ČR© Copyright 2004–2018 NETSYSTEM Int., a. s.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu NETSYSTEM Int., a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru skalnioblasti.cz je NETSYSTEM Int, a. s., se sídlem Holého 936/10, 460 01 Liberec 1.

Informace o reklamních plochách na serveru Skalní oblasti ČR