Sektory, skály, cesty
Sektory, skály, cesty
Vyhledávání cest
Rejstřík skal
Rejstřík cest
Fotogalerie
Geologie
Klasifikační stupnice
******
ČR  Česká republika
region  Lužické hory
oblast  Žitava
sektor  Oybin
skála:
KELCHSTEINWÄCHTER

Obr.1: Kelchsteinwächter (Oybin), foto: z aplikace Tomáš Hruš


Obr.2: Kelchsteinwächter (Oybin), foto: z aplikace Green6plus


Obr.3: Kelchsteinwächter (Oybin), foto: z aplikace Green6plus


Obr.4: Kelchsteinwächter (Oybin), foto: z aplikace Green6plus


Obr.5: Kelchsteinwächter (Oybin), foto: z aplikace Green6plus

cesty:
NORDKAMIN, II (Písk.Sasko), Levým komínem v severní stěně vnitřkem na vrchol.
ERBSTÜCK, VIIIa (Písk.Sasko), Stejně jako "Lohnender Aufstieg" (stavěním) do spáry. Po polici doprava ke kruhu. Vpravo odtut (stavěním) ke 2.kruhu. Vpravo po hraně přes 3. kruh na vrchol.
VARIANTE ZUM ERBSTÜCK (TESTAMENT), VIIIc (Písk.Sasko), Mírně nalevo od "Nordkamin" přes velký převis a po žebru na sokolíka doleva k 1.kruhu.
LOHNENDER AUFSTIEG, VIIc (Písk.Sasko), Nalevo v severní stěně (stavěním) sledem spár ke kruhu. Se stavěním stěnou a žlabem na polici. Po ní doprava a komínem na vrchol.
EMPORWEG, VIIc (Písk.Sasko), Asi 3 m vpravo od "Ostkamin" se stavěním převislou stěnou do žlabu. Jím ke kruhu. Vpravo (Se stavěním) žlavem na polici. Doprava na vrchol.
OSTKAMIN, II (Písk.Sasko), Jeskyňovitým závírajícím komínem na východní straně prolézt dovnitř a jím na vrchol.
EDELWEISSWEG, VIIb (Písk.Sasko), Z jeskyně na východní straně nalevo ke kruhu. (Se stavěním) spárou na vrchol.
OSTWEG, VIIc (Písk.Sasko), Asi 3 m nalevo od "Ostkamin" trhlinou k hodinám. Traverz doleva vzhůru ke kruhu. Po příkré nízké polici ke 2.kruhu. Mělkým žlabem, nahoře doleva na vrchol.
WEGRISS, VIIIa (Písk.Sasko), V jižní stěně převislou spárou přes dva kruhy na vrchol.
WEG FÜR ZURÜCKGEBLIEBENE, Xa (Písk.Sasko), Z jihozápadního rohu šikmo doprava vzhůru k převisu (kruh). Přes převis ke 2.kruhu a mělkým žlábkem (3. kruh). Stěnou přes 4. kruh na vrchol.
RECHTER SÜDWESTWEG, VIIc (Písk.Sasko), Těsně nalevo od jihozápadní hrany stavěním přes převis ke kruhu. Dále k hlubokému žlabu a jím nahoře stejně jako "Südwestweg" na vrchol.
SÜDWESTWEG, IV (Písk.Sasko), Vpravo v západní stěně do spáry. Na jejím konci traverz doprava ke krátké spárce. Jí vzhůru a nalevo na vrchol.
VARIANTE ZUM SÜDWESTWEG (VARIANTE), VIIb (Písk.Sasko), Od konce spáry přes skalní stupeň a žlabem na vrchol.
MITTELWEG, VIIa (Písk.Sasko), Asi 4 m nalevo od "Südwestweg" stěnou doprava ke kruhu. Žlabem na vrchol.
WESTKAMIN, III (Písk.Sasko), V koutě na západní stěně úzkým komínem přes převislý nástup na vrchol.
VARIANTE ZUM WESTKAMIN (HOCHWALDWEG), IV (Písk.Sasko), Z komína ve výšce asi 7 m doleva šikmým komínem na vrchol.
GEMEINSCHAFTSWEG, VIIb (Písk.Sasko), Západním komínem několik metrů vzhůru, potom doleva šikmým žlabem k přidanému kruhu. Doprava stěnou na vrchol.
SANDIGER WEG, VIIIb (Písk.Sasko), Asi 4 m nalevo od "Západního komína" stěnou k přidanému kruhu. Napravo k přidanému kruhu "Gemeinschaftsweg". Tou na vrchol.
WESTKANTE, VIIb (Písk.Sasko), Asi 4 m nalevo od kouta na západní straně žlabem ke kruhu. Se stavěním rajbasovou stěnou na vrchol.
NOVEMBERWEG, VIIa (Písk.Sasko), Asi 3 m nalevo od severozápadního koutu (se stavěním) přes převis a stěnou ke kruhu. Napravo stěnou. Žlabem (přidaný kruh) na vrchol.
VARIANTE ZUM NOVEMBERWEG (ROSENSTEINER VARIANTE), VIIa (Písk.Sasko), Několik metrů vpravo od původního nástupu zpočátku převisle ke kruhu.
NORDRISS, III (Písk.Sasko), Úplně vpravo na severní straně spárou k malému ramenu. Přes skalní stupeň na vrchol.
EXTRA BREIT, VIIb (Písk.Sasko), Severním komínem vně na rozpor vzhůru přes kruh ke skobě. Překrok a po pravé hraně na vrchol.
Zapsat prvovýstup nebo chybějící cestu:
kolik je 3*3

Poznámka: Při uvažovaném prvovýstupu na skálu, která na SO není zapsána, je dobré ještě před lezením vše zkonzultovat s místním správcem skal.
Údržba:
Stav:
   Výpis cest z databáze Jörga Brutschera

Poznámky ke skále

Aktuální informace lezcům |  Aktuálně platná omezení lezení |  Databáze sektorů, skal a cest na území ČR |  Dokumenty ochrany přírody |  Galerie horolezců |  Horolezecká bibliografie |  Metodické video k údržbě skal |  Orgány ochrany přírody |  Pravidla lezení pro nepískovcové skály v ČR |  Pravidla lezení pro pískovcové skály v ČR |  Přehled údržby skal |  Sektory se zákazy lezení |  Sezónní omezení lezení |  Správci skal |  Srážky v sektorech za posledních 24 hodin |  Teritoriální působnost vrcholových komisí |  Zákazy MG na skalách ČR |  Zápisy z jednání vrcholových komisí |  Mobilní aplikace Skalní oblasti ČR© Copyright 2004–2018 NETSYSTEM Int., a. s.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu NETSYSTEM Int., a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru skalnioblasti.cz je NETSYSTEM Int, a. s., se sídlem Holého 936/10, 460 01 Liberec 1.

Informace o reklamních plochách na serveru Skalní oblasti ČR