Sektory, skály, cesty
Sektory, skály, cesty
Vyhledávání cest
Rejstřík skal
Rejstřík cest
Fotogalerie
Geologie
Klasifikační stupnice
 ČR  Česká republika
 region  Moravské pískovce
 oblast  Moravské pískovce
 sektor  CHŘIBY


rank: počet cest: výška skal: hornina: klasifikace:
548 neurčena
skála
bez
omezení
s časovým
omezením
celoroční
zákaz
zákaz cest
Stupavské skály (Teniska)
Skupina menších věží a jedné patnáctimetrové stěny ukrytých v lese nad okresní silnicí mezi Stupavou a Koryčanskou přehradou. Lokalita byla lezecky kultivována v roce 2008. Zákaz prvovýstupů bez předchozí dohody se správcem skal.
HLAVNÍ STĚNA - M 18
PRVNÍ SKÁLA - M 1
DRUHÁ SKÁLA 4
TŘETÍ SKÁLA 3
Gavendova skála
HLAVNÍ SKÁLA 14
EDLICHEROVA SKÁLA 3
ENDLICHEROVA SKÁLA - HORNÍ ČÁST 2
JANEČKOVA SKÁLA 5
VODOVA SKÁLA 5
Budačina
Dvě věže, Velká a Malá skála, stojí v jižním svahu závěru Kudlovické doliny ve východní části Chřibů západně od Otrokovic. Jde o terén nabízející lezeckou všehochuť jak z hlediska charakteru, tak i obtížnosti. Od technického lezení na tření všech stupňů po těžké cesty boulderového charakteru v ostrých dírkách. Délka cest se pohybuje od čtyř do patnácti metrů a většina z nich je v současnosti přejištěna.Dolinou po silnici z Babic až k rekreačnímu středisku (parkoviště). Po zelené značce lesní cestou východním směrem 10 min. až ke skalám.
VELKÁ SKÁLA 43
1
MALÁ SKÁLA 12
Buchlovský kámen
BUCHLOVSKÝ KÁMEN 18
Cvičitelská skála
CVIČITELSKÁ SKÁLA 28
Karlova skála
Nedaleko od Zbojníka je deset metrů vysoká polověž Karlova skála. Z hlavní silnice Uherské Hradiště-Brno odbočíme nad Buchlovicemi na asfaltovou cestu přes osadu Trnávky. Za osadou se asi po 700m napojuje na cestu zelená turistická značka od Buchlova. Po dalších 50m je na cestě zákaz vjezdu pro motorová vozidla a závora. Od závory odbočíme doprava a levou cestou vedoucí SZ směrem po 200m dojdeme ke skále. Ke Karlově skále jdeme od Zbojníka dále po lesní cestě v původním směru asi 350m ke skále na západním svahu návrší.
KARLOVA SKÁLA 25
Komínky
HORNÍ SKÁLY 9
DOLNÍ SKÁLY 11
Košíkovské skály
HORNÍ SKÁLA 13
VĚŽ 4
DOLNÍ SKÁLY 5
Kozel
Dvacetimetrová bizardní skalní věž na hlavním hřebenu Chřibů 1km jižně od zříceniny hradu Cimburk. V roce 1997 byla celá oblast přejištěna. Skála se vyznačuje vynikající strukturou horniny. Převážná většina cest je střední a vyšší obtížnosti ve svislé a převislé skále. Lezecky nově objevenou skalkou v blízkosti Kozla je útvar nazvaný Zlobivá skála, ležící na hřbetu vrcholu Bradlo poblíž Koryčanské kaple. Silnici vedoucí přes hřeben Chřibů mezi obcemi Koryčany Vřesovice křižuje turistická značka - rozcestí U Křížku (parkoviště). Po této červeně značené lesní cestě směrem studánka U Mísy (10 min.) přímo ke skále.
KOZEL 39
ROZŠTÍPENÁ SKÁLA 14
Osvětimanské skály
Malebná skupina skal ležící v bukovém lese na nevýrazné rozsoše hlavního hřebene Chřibů 2km východně od vrchu Ocásek. Oblast byla v roce 1997 přejištěna. Z Osvětiman asfaltovou cestou přes Osvětimanské paseky směrem k rekreačnímu středisku Vlčák. Po cca 3km cesty z Osvětiman je na silnici zákaz vjezdu. Bezprostředně před ním odbočuje doprava cesta do nepříliš výrazného údolíčka. Cesta ke skalám vede směrem do údolíčka, v něm pak odbočuje doleva na stoupající lesní cestu. Po 250m zabočíme doprava, po 20m doleva lesní cestou sledující levou stranu údolí a 400m ke skalám. Od zákazu vjezdu asi 15 min. k Jestřábí skále od Osvětimanských skal 400 metrů JZ směrem, přes bezejmenný vrchol (449m) na odvrácený svah, stále stejným směrem.
TANK 13
DRUHÁ VĚŽ 10
HLAVA 5
OSVĚTIMANSKÁ JEHLA 9
JEHELNÍČEK 3
JESTŘÁBÍ SKÁLA 5
Skalka
Skála se nachází na území stejnojmené dědinky poblíž obce Vřesovice.
SKALKA 9
Barborka
Skály se nachází nedaleko Uherského Hradiště u hradu Buchlova. Skály jsou tvořeny deseti bloky a věžemi. Celá oblast byla v roce 1997 přejištěna. Skály patří do lokality moravských pískovců. Jde o velice pevný a kompaktní kámen. Podobně jako na ostatních skalkách je lezení příjemné na polo­že­ných plotnách. Naproti tomu převislé strany mají povrch hrubého a ostrého pískovce až slepence. Z parkoviště pod hradem Buchlov alejí ke kapli svaté Barbory (zelená značka) a na jih ke skalám. Z Buchlovic (autobus) po žluté k hájence (směrem na Buchlov) a odtud přímo vzhůru do listnatého lesa 150 metrů ke skalám. Přístup je možný i z Břestku z rozcestí pod Břesteckou skálou po červené nebo zelené značce.
KOHÚTIK 6
DUNIVÁ PLOTNA 2
PRCEK 3
SOUSEDNÍ 6
PELCOVA PLOTNA 8
HRADBY 6
PLOTNA POD BARBORKOU 13
HLAVNÍ KÁMEN 40
ČTVRTÁ SKÁLA (BABA) 3
PÁTÁ SKÁLA (DVOJITÁ) 21
Zbojník
Zbojník je osmnáct metrů vysoká plotnovitá okrajová skála v bukovém lese na návrší jižně (1,5km) od Holého kopce. Starý pískovcový lom. Délka cest až 18 metrů. Těžší cesty jištěny nýty, většina cest nejištěna.
ZBOJNÍK 22
Čertova skála
ČERTOVA SKÁLA 7
Břestecká skála
Členitý skalní masív vystupující v jižním úbočí vrchu Komínku severozápadně od obce Břestek. Cesty většinou boulderového charakteru. Z obce Břestek (1km východně od Buchlovic) údolím severozápadním směrem po silnici směr osada Chabaně až k rozcestí červené a zelené značky vedoucích od Buchlova. Odtud 300 metrů doprava lesem ke skále.
STARÉ CESTY VEDOUCÍ CELÝM MASIVEM 6
TOBOLOVKA 15
HLAVNÍ KÁMEN 18
PATRO 7
PLOTNA 12
VÝCHODNÍ VĚŽKA 8
HŘEBEN POD TOBOLOVKOU 1
poznámka: Skupina menších věží a jedné patnáctimetrové stěny ukrytých v lese nad okresní silnicí mezi Stupavou a Koryčanskou přehradou. Lokalita byla lezecky kultivována v roce 2008. Zákaz prvovýstupů bez předchozí dohody se správcem skal.
Tento sektor lze natáhnout do mobilní aplikace!
Vrcholová komise
OVK Moravské pískovce
Správci skal
Průvodce k sektoru
SKÝPALA VLADIMÍR A WOLF VLADIMÍR (2010): 
Moravské skály

Prvovýstupy
na věže:povoleny bez omezení
na masivy:povoleny bez omezení
Orgány OP
nespecifikován, ,

Aktuální informace lezcům |  Aktuálně platná omezení lezení |  Databáze sektorů, skal a cest na území ČR |  Dokumenty ochrany přírody |  Galerie horolezců |  Horolezecká bibliografie |  Metodické video k údržbě skal |  Orgány ochrany přírody |  Pravidla lezení pro nepískovcové skály v ČR |  Pravidla lezení pro pískovcové skály v ČR |  Přehled údržby skal |  Sektory se zákazy lezení |  Sezónní omezení lezení |  Správci skal |  Srážky v sektorech za posledních 24 hodin |  Teritoriální působnost vrcholových komisí |  Zákazy MG na skalách ČR |  Zápisy z jednání vrcholových komisí |  Mobilní aplikace Skalní oblasti ČR© Copyright 2004–2017 NETSYSTEM Int., a. s.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu NETSYSTEM Int., a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru skalnioblasti.cz je NETSYSTEM Int, a. s., se sídlem Holého 936/10, 460 01 Liberec 1.

Informace o reklamních plochách na serveru Skalní oblasti ČR