Aktuální informace lezcům - archív
Nové cesty v Jizerkách a skalách na Sokolu
Po víkendové schůzi Jizersko-lužické OVK je databáze Skalních oblastí obohacena o desítky nových cest a skal od předních severočeských provýstupců (např. Špeka, Pepise, Plagáta, DoudlebyJ. Huška a dalších). K cestám jsou přiloženy i protokoly, ve kterých autoři mnohdy doplňují popisy cest o skalní půdorysy, nákresy linií cest a schémata poloh nových skal, takže se dají nové lezecké terény snadno dohledat.Obr: Jizerky - severní předskalí Poledního zubu s vyznačenými liniemi nových cestObr: Jizerky - Oči navrch hlavy (VIb) na masív Malé břichoObr: Jizerky - Žofrého znamení (V) na Švédskou bednu 

Všechny nově přidané cesty Jizerkých hor jsou již také obsaženy v poslední aktualizaci dat pro mobilné aplikaci. Vždyť pro lezení v Jizerkách je teď hlavní sezóna ... ostatně jako každý rok na podzim.

MIchal Strnad
zapsal: Zdeněk Strnad, 30.11.2017

Komentáře, reakce:
A kdy bude Kalich a okolí, Špek tam v létě vrtal od rána do večera.

Jiřík, 30.11.2017.

S těmito dotazy je třeba se obracet na Petra Hejtmánka, který má vydávání průvodců těchto oblastí delší dobu naplánované. Data jsou shromážděna. Jinak Špek na Kalichu má letos "jen" 15 prvovýstupů (3x IXa !!).


Pavel Fajgl, 30.11.2017.

Všechny protokoly a záznamy o prvovýstupech z letošního roku, které se k nám dostaly (kromě Klokočí od Špeka) jsou vystavené. Klokočí zpracuji snad zítra.

mstrnad, 30.11.2017.

Sebrat, zpracovat a do tisku připravit nového průvodce je gigantická práce, která, zejména ke konci, vyžaduje hodně vůle a odhodlání, navíc to je většinou prodělečný podnik. Tak snad v sobě Hetmoš ještě najde sílu ...

zs, 1.12.2017.

Nový komentář nebo reakce:
Autor:  Zapiš kolik je 7*9 


Kodex diskutujících

Cílem diskusí je poskytnout prostor, kde si návštěvníci mohou vyměňovat své názory či postřehy k danému článku.

Aby se však tento prostor nestal něčím, co nechceme, musí v něm platit určitá pravidla. Tím, že člověk vstupuje do diskuse, vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat. V opačném případě si administrátoři Skalních oblastí ČR vyhrazují právo bez předchozího upozornění nevhodné příspěvky z diskusí odstraňovat.

Kodex diskutujících staví na třech základních principech: dodržování zákonů, zákaz zneužívání tohoto prostoru ke spamování či komerčním aktivitám a slušnost.

Prosíme vás, abyste k ostatním přistupovali s úctou, neútočili na ně, nezneužívali diskusí k výhrůžkám, obtěžování, nevnucovali své názory ostatním.

Příspěvky podněcující k násilí a nenávist ke konkrétním lidem, skupinám obyvatelstva, zejména pak k etnickým či náboženským skupinám, jakož i příspěvky obsahující obscenity a vulgarismy jsou zakázány.

Texty hrubě urážlivé, agresívní, nadávky a zjevné provokace budou bezodkladně smazány.

Zakázané je psaní příspěvků pod cizím jménem či falešnou identitou.

Není dovoleno zaplavovat diskuse neustále stejným textem či textem s tím samým věcným obsahem. To platí i pro opakované odkazy na stejnou webovou stránku a pro grafické ztvárnění, jehož cílem je přitáhnout zvláštní pozornost (např. psaní textů velkými písmeny).

V případě citací je třeba uvádět autora či odkaz na zdroj.

Materiály zveřejněné na Skalních oblastech ČR jsou chráněny autorským zákonem a jejich další šíření je možné jen se souhlasem vydavatele. Pokud je chcete použít, kontaktujte nás, prosím, na našich internetových stránkách.

Skalní oblasti ČR nepřebírají odpovědnost za obsah jednotlivých příspěvků. Pokud máte podezření, že někteří diskutující porušují zákony či tento kodex, upozornětě nás na to.
Aktuální informace lezcům |  Aktuálně platná omezení lezení |  Databáze sektorů, skal a cest na území ČR |  Dokumenty ochrany přírody |  Galerie horolezců |  Horolezecká bibliografie |  Metodické video k údržbě skal |  Orgány ochrany přírody |  Pravidla lezení pro nepískovcové skály v ČR |  Pravidla lezení pro pískovcové skály v ČR |  Přehled údržby skal |  Sektory se zákazy lezení |  Sezónní omezení lezení |  Správci skal |  Srážky v sektorech za posledních 24 hodin |  Teritoriální působnost vrcholových komisí |  Zákazy MG na skalách ČR |  Zápisy z jednání vrcholových komisí |  Mobilní aplikace Skalní oblasti ČR© Copyright 2004–2018 NETSYSTEM Int., a. s.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu NETSYSTEM Int., a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru skalnioblasti.cz je NETSYSTEM Int, a. s., se sídlem Holého 936/10, 460 01 Liberec 1.

Informace o reklamních plochách na serveru Skalní oblasti ČR