Aktuality, historie - archiv článků z titulní strany
Zápis z pracovního jednání týkajícího se připravovaného přehlášení PP Tiské stěny 3.6.2010
vystaveno: 14. 6. 2010 , last update: 14.6.2010,

Stručný výtah podstatného:

Jednání se uskutečnilo s cílem předjednat podmínky, za kterých bude možno provozovat horolezectví v PP Tiské stěny poté, co bude provedeno přehlášení tohoto zvláště chráněného území.

- Zástupci správy CHKO informovali ČHS o záměru provést do konce roku 2010 přehlášení PP Tiské stěny, tady není jasné na co, asi na Přírodní rezervaci Tisá (???0

- Obě strany se shodly, že z právního i věcného hlediska je vhodné řešení, kdy ve vyhlašovacím právním předpisu bude uvedeno, že provozování horolezectví je možné na vyhrazených místech a se souhlasem Správy CHKO Labské pískovce. V návaznosti na toto nařízení bude na základě žádosti ČHS vydáno rozhodnutí, které provozování horolezectví umožní a stanoví podmínky, za kterých bude možno po skalách lézt. Vydání nařízení i následného rozhodnutí se předpokládá během zimy, takže by nemělo omezit lezeckou sezónu.

- Správa CHKO dále informovala, že má zájem v nařízení řešit také problematiku provozování hromadných akcí, komerčních akcí a jízdu na kolech, tj. aktivity, které se mohou dotýkat i horolezců.

- Zástupci správy CHKO uvedli, že mají v úmyslu provozování horolezectví v PP Tiské stěny povolit, ale upozornili, že vzhledem k negativním dopadům dosavadního intenzivního využívání tohoto území je třeba počítat s některými omezeními.

- Diskuse o konkrétních podmínkách, za kterých by mělo být možné lezení v PP Tiské stěny, se týkala zhruba těchto bodů:

a) budou dodržována pravidla OP a Pravidla lezení na pískovcových skalách v Čechách.
b) v oblasti je nutno akceptovat podešťový limit (předběžně 24 hodin),
c) používání magnézia: CHKO chce, aby v celých Labských pískovcích na české i německé straně by měla platit stejná pravidla, a v této souvislosti se vyslovili pro zákaz magnézia (ještě se bude jednat).
d) prvovýstupy: CHKO zvažuje několik variant (jako krajní variantu úplný zákaz prvovýstupů), zatímco ČHS prosazuje povolení prvovýstupů s tím, že prvovýstupy bude schvalovat OVK Tisá (ještě bude se jednat).

účastníci SCHKO – V. Kopecký, K. Stein, J. Tutková, Š. Hofmeister; ČHS – B. Valentová, J.Rosol

14.6.2010

Nový komentář nebo reakce:
Autor:





Kodex diskutujících

Cílem diskusí je poskytnout prostor, kde si návštěvníci mohou vyměňovat své názory či postřehy k danému článku.

Aby se však tento prostor nestal něčím, co nechceme, musí v něm platit určitá pravidla. Tím, že člověk vstupuje do diskuse, vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat. V opačném případě si administrátoři Skalních oblastí ČR vyhrazují právo bez předchozího upozornění nevhodné příspěvky z diskusí odstraňovat.

Kodex diskutujících staví na třech základních principech: dodržování zákonů, zákaz zneužívání tohoto prostoru ke spamování či komerčním aktivitám a slušnost.

Prosíme vás, abyste k ostatním přistupovali s úctou, neútočili na ně, nezneužívali diskusí k výhrůžkám, obtěžování, nevnucovali své názory ostatním.

Příspěvky podněcující k násilí a nenávist ke konkrétním lidem, skupinám obyvatelstva, zejména pak k etnickým či náboženským skupinám, jakož i příspěvky obsahující obscenity a vulgarismy jsou zakázány.

Texty hrubě urážlivé, agresívní, nadávky a zjevné provokace budou bezodkladně smazány.

Zakázané je psaní příspěvků pod cizím jménem či falešnou identitou.

Není dovoleno zaplavovat diskuse neustále stejným textem či textem s tím samým věcným obsahem. To platí i pro opakované odkazy na stejnou webovou stránku a pro grafické ztvárnění, jehož cílem je přitáhnout zvláštní pozornost (např. psaní textů velkými písmeny).

V případě citací je třeba uvádět autora či odkaz na zdroj.

Materiály zveřejněné na Skalních oblastech ČR jsou chráněny autorským zákonem a jejich další šíření je možné jen se souhlasem vydavatele. Pokud je chcete použít, kontaktujte nás, prosím, na našich internetových stránkách.

Skalní oblasti ČR nepřebírají odpovědnost za obsah jednotlivých příspěvků. Pokud máte podezření, že někteří diskutující porušují zákony či tento kodex, upozornětě nás na to.



Aktuální informace lezcům |  Aktuálně platná omezení lezení |  Databáze sektorů, skal a cest na území ČR |  Dokumenty ochrany přírody |  Galerie horolezců |  Horolezecká bibliografie |  Metodické video k údržbě skal |  Orgány ochrany přírody |  Pravidla lezení pro nepískovcové skály v ČR |  Pravidla lezení pro pískovcové skály v ČR |  Přehled údržby skal |  Sektory se zákazy lezení |  Sezónní omezení lezení |  Správci skal |  Srážky v sektorech za posledních 24 hodin |  Teritoriální působnost vrcholových komisí |  Zákazy MG na skalách ČR |  Zápisy z jednání vrcholových komisí |  Mobilní aplikace Skalní oblasti ČR



© Copyright 2004–2024 Dr. Zdeněk Strnad
Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií bez předchozího souhlasu je zakázáno.